Rough Collies 38/36
Dogs
Dogs, Junior Class
ex 1, best Junior, Nietsche vom Bärenbach, P: Eva Weber, Gerlafingen CH
vg 2, Collie’s of Sealand Graf Glamour-Blue,
P: Eliane Zwygart, Courtion CH
vg 3, Abraham Lincoln of Black Inspiration,
P: Franz + Annerös Staub, Neuendorf CH
vg 4, Alec Guiness of Black Inspiration,
P: Valeska Müller, Röschenz CH
vg, Antonio Baderas of Black Inspiration,
P: Esther + Roger Held, Alchenstorf CH
vg, Anthony Quinn of Black Inspiration,
P: Elsbeth + Hans Baumgartner, Dieterswil CH
vg, Eclipse-Night of Amandelinda,
P: Daisy Panseri, La Tour-de-Peilz CH
vg, Timmy’s Best Freind Jack,
P: Annette Frank, Worms D
Dogs, Open Class
ex 1, CACIB/CAC, Hejko vom Wengerhof, P: Enzo Hueber, Grenchen CH
ex 2, Indo vom Wengerhof, P: Nicole Grütter, Dietikon CH
ex 3, Orient Express of Dawn Harbour, P: Ralf Müller, Eppstein CH
ex 4, Moorfield’s Xanthos Goldie, P: Yves Pfyffer, Luzern CH
ex, Henri vom Wengerhof, P: Kurt Aebi, Burg CH
ex, Atlas-Blue of Amandelinda, P: Béatrice + Christian Graf, Poliez-le-Grand CH
ex, Scotland Yard Sombre de Castel d’Oques,
P: Dominque Dubath + Thomet, Château-d’Oex CH
ex, Prince Bleu de For Ever Young,
P: Willy Fuso, Rocbaron F
ex, Nama vom Wengerhof, P: Yvonne Schweizer, Grenchen CH
vg, Avalon vom Tränebänkli, P: Thomas Eckert, Wolfwil CH
vg, Oakley Evening Shadow, P: Françoise Thibaud, Poliez-le-Grand CH
Dogs, Veteran Class
ex 1, Apache Blue of Collidonia,
P: Françoise + Claude Lindegger, Villard-s-Chamby CH
ex 2, Barney’s Paule Panther vom Woblitz-See,
P: Nadine Baumgartner, Uster CH
Bitches
Bitches, Puppy Class
prom 1, best Puppy, Corydon Fantisemma,
P: Françoise Thibaud, Poliez-le-Grand CH
prom 2, Destiny-Diva vom Bunten Flieder,
P: Regula Loacker, Hauptwil CH
prom 3, Money Penny vom Haus Rukopf,
P: Valeska Müller, Röschenz CH
|
Bitches, Junior Class
ex 1, Uriane Blond de Midland Valley,
P: Esther + Roger Held, Alchenstorf CH
Bitches, Open Class
ex 1, CACIB/CAC/BOB, Oakley December Dream, P: Françoise Thibaud, Poliez-le-Grand CH
ex 2, RCACIB/RCAC, Zora-Chessy vom Bunten Flieder, P: Regula Loacker, Hauptwil CH
ex 3, Fairieland Anabella at Lakefield, P: Françoise + Claude Lindegger, Vollard-s-Chamby CH
ex 4, Under a Blood Red Sky of For Ever Young,
P: Willy Fuso, Rocbaron F
ex, Black-Beauty vom Bunten Flieder, P: Béatrice + Christian Graf, Poliez-le-Grand CH
ex, Tentation Enya du Vent des Moissons, P: Nadia + Nicolas Dreyer, Ecuvillens CH
ex, Collie’s of sealand Summer Storm Night, P: Eliane Zwygart, Courtion CH
ex, Fiordilotoblu di Cambiano,
P: Laura Bianconi, Bertinoro I
vg, Bianca-Night of Amandelinda, P: Béatrice + Christian Graf, Poliez-le-Grand CH
vg, Blue-Beauty-Bayleis vom Bunten Flieder, P: Regula Loacker, Hauptwil CH
|
Dogs
Dogs, Open Class
ex 1, CACIB/CAC, Artist vom Isteiner Klotz, P: Roger Jost, Rothrist CH
ex 2, RCACIB/RCAC, Turella’s Pep Thinks Up,
P: Manfred Ebner, Bad Säckingen D
Bitches
Bitches, Puppy Class
prom, Jaemie blue Geryli, P: Gerald Martin + Willy Chappuis, Cuarnens CH
Bitches, Open Class
ex 1, CACIB/CAC/BOB, Kimegan Cozy at Jack Mack,
P: Grudrun Hartmann, Spaichingen D
ex 2, RCACIB/RCAC, Turella’s Kimberly,
P: Renate Wiesler, Efringen-Kircheen D
Bitches, Champion Class
ex 1, Geryli in the Blue Geryli, P: Gerald Martin + Willy Chappuis, Cuarnens CH
Bitches, Veteran Class
ex 1, Dee Dee McCall in the Night Geryli, P: Gerald Martin + Willy Chappuis, Cuarnens CH
|